Haşere Türleri | İzmir İlaçlama | HMZ İlaçlama | Haşere İlaçlama

Haşere ve Kemirgen İlaçlama da Ultrasonic Sistemler

Kalorifer

Böceği

Karınca

-

Güve

-

Çiyan

-

Kulaağakaçan

Böceği

Çekirge

-

Saç

Biti

Kene

-

Yılan

-

Doğu Hamam

Böceği

Sivrisinek

-

Tahta

Kurusu

Kırkayak

-

Gübre

Böceği

Arı

-

Kırmızı

Örümcek

Kara

Sinek

Hamam

Böceği

Pire

-

Gümüş

Böceği

Salyangoz

-

Çim

Kurdu

Mite

-

Fare

-

Tatarcık

-

 

Otellerde, haşere ve farelere karşı yoğun kimyasal önlemler almak yerine, otel personeline dönük eğitim çalışmaları ve binaya dönük alınacak önlemler öncelikli olarak değerlendirilmelidir. Bu sayede hem yapılacak uygulamanın maliyeti azaltılmış, hem de ortamda kimyasal madde kontaminasyonu mümkün olduğu kadar düşük seviyeye çekilmiş olur. Biz bunu, uygulamakta olduğumuz EPY (Entegre Pest Yönetimi) sistemiyle gerçekleştiriyoruz. Bu yöntemde, haşere kontrol faaliyeti, sıradan bir ilaçlama çabasından çok, müşteriyle karşılıklı işbirliği içinde uygulanan bir tesis koruma sistemi olarak ortaya çıkmaktadır.

EPY uygulamasında, mümkün olduğu kadar alt seviyeye çekilmekle beraber, bazı kimyasal insektisit ve rodentisitler kullanılmaktadır. Ancak biz, kullandığımız kimyasallar ıseçerken de belli kriterleri göz önünde tutuyoruz.

Otellerde yapılacak haşere ve kemirgen mücadelelerinde WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylanmış, T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı halk sağlığı ilaçlarnı kullanıyoruz. Ayrıca, oteller hizmet alanları olduğundan, estetik unsurları da dikkate alıyoruz. Bu amaçla, yapılacak uygulamalarda kullanılacak ilaçları renksiz, kokusuz, leke ve tortu bırakmayan formülasyonda seçiyoruz. Kullanılacak fare ve sıçan yem istasyonlarını da, özellikle iç alanda, kolay saklanabilecek formda hazırlıyoruz.

Oteller 24 saat hizmet veren ve faaliyetine ara vermesi mümkün olmayan kurumlar olduğundan, ilaçlama sırasında veya sonrasında külfetli hazırlıklar gerektirmeyecek yöntemler uyguluyoruz.

HMZ.

Toplum Sağlığı ve
Haşere ile Mücadele
Sistemleri

Yunus Emre Mah.

4225 Sk. No:1  Karabağlar

İZMİR

Türkiye

  • Facebook - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Instagram - Siyah Çember

HMZ.İletişim

02322072221

Çalışma Saatleri: 7  / 24

hmzilaclama@gmail.com

Hmz_İlaçlama_Whatsapp.gif