Kırmızı Örümcek

Kırmızı Örümcek

Örümcekler, yırtıcı hayvanlardır. Birbirlerine saldırmaktan çekinmezler. Avları çok çeşitlidir. Çoğu, böceklerle beslendiklerinden faydalı sayılırlar. Bazı tropikal türler amfibyum, sürüngen, küçük kuş ve memeli gibi omurgalıları avlarlar. Örümceklerin hepsi avlarını yakalamak için tuzak ağları kurmaz. Bir kısmı avlarını kovalayarak veya üzerlerine sıçrayarak yakalar. Suda böcek, kurbağa ve balık avlayanlar da vardır. Yakaladığı avını, kıskaçlarına açılan zehir salgısı ile felce uğratır. Sonra ısırarak avının iç organlarına, eritici enzimler ihtiva eden tükrük salgısını akıtır. Kısa bir zaman zarfında, avın iç organları eriyerek sıvı haline gelir. Örümcek, emici midesini bir pompa gibi kullanarak bu sıvıyı emer. Av, kısa bir sürede içi boş kabuğa döner. Örümcek, bu boş kabuğu ya olduğu yere bırakır veya başka bir yere atar. Böcekler, küçük kuşlar bu avlar arasındadırlar.

Örümceklerin Türkiye’de 2012 rakamlarına göre 53 familyada toplam 958 türü bulunur ve Türkiye’deki örümcek familyaları göz sayısına göre 6 ya da 8 gözlüdür.
Örümceğin Zararları;Yaşam alanlarında görülen ve özellikle binaların zemin katları ve ortak kullanım alanlarında yuvalanan örümceklerin zararları nelerdir şeklindeki düşüncelerin cevaplanması için örümcek yaşam yerleri hakkında bilgi sahibi olunması, karanlık ve loş alanlarda yuvalanan örümceğin zararlarının oldukça fazla olduğu bilinmelidir. Zehirli böcekler gurubunda olan örümcekler, insanları sokarak zarar verirler. Genellikle el, yüz, boyun, kol ve omuzdan sokan örümcekler, soktuğu deride iki tane delik açmaktadır. Örümcek sokmasında, yanma, ağrı, kaşınma, şişlik, bitkinlik, nabız artması ve soğuk terleme gibi zehirlenme belirtileri görülür. İnsanlarda hafıza kaybına yol açan örümcek sokması tedavi edilmediği takdirde ölümlere varan sonuçlara yol açmaktadır. Ayrıca gıdaların ve eşyaların üzerinde dolaşarak mikrop bulaştırırlar.

İlaçlama sektörüne yeni değerler katmak adına ve haşerelere karşı mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. HMZ ilaçlama olarak firmamız sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaktadır. En iyi müşteri deneyimini sunarak mutlu ve memnun müşterilere ulaşıyoruz.Bunu, rekabetçi bir fiyatlandırma, müşteri odaklı ve kullanımı kolay bir web sitesi,güler yüzlü ve bilgili bir personel ile yaratıyoruz.HMZ İlaçlama'da haşere kontrol sorularınızı yanıtlamaya hazır olan dost canlısı haşere kontrol uzmanlarından oluşan bir personel sizi karşılar. Evleriniz, devlet kurumları, oteller, apartmanlar, cafe'ler,fırınlar veya küçük işletmeler, HMZ İlaçlama olarak haşere kontrol gereksinimlerinizi karşılayabiliriz!

HMZ İlaçlama İletişim 02322072221 - 05321769485  Çalışma Saatleri: 7/24 hmzilaclama@gmail.com

0 görüntüleme

HMZ.

Toplum Sağlığı ve
Haşere ile Mücadele
Sistemleri

Yunus Emre Mah.

4225 Sk. No:1  Karabağlar

İZMİR

Türkiye

  • Facebook - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Instagram - Siyah Çember

HMZ.İletişim

02322072221

Çalışma Saatleri: 7  / 24

hmzilaclama@gmail.com

Hmz_İlaçlama_Whatsapp.gif