Kulaağakaçan

Kulaağakaçan

Kulağakaçan (Forficula auricularia), Karınlarının bitimindeki çatal şekildeki kıskaçlarıyla göze çarparlar. Dermaptera takımındaki bu böcekler hem etçil (küçük böceklerle) hem de otçul olarak beslenirler. Yavru bakımı yapan böceklerdir. Kışları ağaç kavukları, taş dipleri, duvar çatlakları gibi kuytu köşelerde geçirirler. Bu yüzden evlerde de görülebilirler. Kulağakaçan ismi yanlış inanışlardan ileri gelmektedir; birçok insan kulağa girip beyine yerleştiğini düşünmektedir.

Genel Özellikleri; Kulağakaçan böcekleri genellikle otçul beslenmektedir. Besin kaynakları arasında her çeşit yeşillik; otlar, sebzeler, meyveler vb.. yanı sıra diğer küçük böcekler de yer almaktadır. Kulağakaçanlar beslenmek için yakaladıkları böcekleri kıskaçları ile sıkıştırırlar. Ayrıca evlerimizde bulunan yiyeceklerimize de dadanarak zarar verirler. Kulağakaçan böceği beslenmek için gece saatlerini bekler.
Kulağakaçan böceği evlerimizde ve bahçelerimizde hemen her yerde yaşayabilir. Bahçemizde ağaç kabukları, yaprak döküntüleri, taşların altı, merdiven boşlukları vb. yerlerde gündüzleri saklanırlar. Ayrıca ağaç kavukları içinde veya zemin şekilleri arasında bir arada yaşarlar. Kulağakaçan binaların dış cephelerindeki yarık çatlaklarda barındıkları da görülür. Evlerimizin içerisinde de yarık ve çatlaklara saklanırlar.

İlaçlama sektörüne yeni değerler katmak adına ve haşerelere karşı mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. HMZ ilaçlama olarak firmamız sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaktadır. En iyi müşteri deneyimini sunarak mutlu ve memnun müşterilere ulaşıyoruz.Bunu, rekabetçi bir fiyatlandırma, müşteri odaklı ve kullanımı kolay bir web sitesi,güler yüzlü ve bilgili bir personel ile yaratıyoruz.HMZ İlaçlama'da haşere kontrol sorularınızı yanıtlamaya hazır olan dost canlısı haşere kontrol uzmanlarından oluşan bir personel sizi karşılar. Evleriniz, devlet kurumları, oteller, apartmanlar, cafe'ler,fırınlar veya küçük işletmeler, HMZ İlaçlama olarak haşere kontrol gereksinimlerinizi karşılayabiliriz!

HMZ İlaçlama İletişim 02322072221 - 05321769485  Çalışma Saatleri: 7/24 hmzilaclama@gmail.com

29 görüntüleme

HMZ.

Toplum Sağlığı ve
Haşere ile Mücadele
Sistemleri

Yunus Emre Mah.

4225 Sk. No:1  Karabağlar

İZMİR

Türkiye

  • Facebook - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Instagram - Siyah Çember

HMZ.İletişim

02322072221

Çalışma Saatleri: 7  / 24

hmzilaclama@gmail.com

Hmz_İlaçlama_Whatsapp.gif