Pireden Kurtulmanın Doğal Yolları

Pireden Kurtulmanın Doğal Yolları

En son güncellendiği tarih: 13 Kas 2019

Pireler yaşamak ve üremek için nemli ortamları tercih ettiklerinden, evinizde bir nem giderici bulundurmak da mantıklı olacaktır. Temizlik önlemlerinin yanı sıra, doğal yöntemler ile pire nasıl yok edilir diye merak ediyorsanız, ev yapımı birtakım doğal karışımları da tercih edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi narenciye spreyidir.
Pire İlaçlama
Her ne kadar pire ile mücadelede profesyonel müdahale ve onaylanmış ilaçlar önerilse de, çeşitli doğal yöntemler ile de pire sorununa karşı önlem almak mümkündür. Kimyasal maddeler kullanmadan pireye karşı önlem almak ve pireden kurtulmak için öncelikle mutlaka takip edilmesi gereken belli başlı adımlar vardır. Bunlardan ilki -ve belki de en önemlisi- bulunduğunuz ortamı pirelerin üremesi için elverişsiz bir hale getirmektir. Beslediğiniz hayvanların sık kullandığı ve yastık, minder ve yattığı benzer yerleri sıcak su ile yıkayabilirsiniz. Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız, bahçenin bakımlı olmasına özen göstermelisiniz. Özellikle çim ve otlar düzenli olarak kesilmeli ve bahçede mümkün olduğunda nemli, karanlık, el değmemiş yer bırakılmamalıdır.
İnce doğranmış bir limonu yarım litre suda kaynattıktan sonra bir gece ve sabah bekleyip, bu karışımı evinizde pire olduğundan şüphelendiğiniz bölgelere sıkabilirsiniz. Narenciye spreyi, pirelere karşı sıklıkla kullanılan bir formüldür. Fakat bu karışımın bazı eşyalarınız üzerinde leke bırakabileceğini de hatırlatmakta fayda var. Evde kolaylıkla hazırlayıp kullanabileceğiniz diğer bir doğal pire ilacı da sirke-su karışımıdır. Üç bardak suyun içine bir bardak sirke ekleyerek bu karışımı evdeki yüzeylerde ve kumaşlarınızda kullanabilirsiniz. Haftada bir ya da iki kez bu karışımı uygulamanız, pire sorununa çözüm bulmanızda size yardımcı olacaktır.
Evdeki halı ve kilimlerinizde pire yumurtası bulunması olasılığı vardır. Kurtulmak için evde temizlik yaparken halınıza tuz ya da kabartma tozu serpip yayarak birkaç saat bekleyip pire yumurtalarının kurumasını sağlayabilirsiniz. Tabii bu süreç boyunca hayvanlarınızın evde gezmemesi gerekir. Daha sonra halıyı elektrikli süpürge ile süpürebilirsiniz.

İlaçlama sektörüne yeni değerler katmak adına ve haşerelere karşı mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. HMZ ilaçlama olarak firmamız sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaktadır. En iyi müşteri deneyimini sunarak mutlu ve memnun müşterilere ulaşıyoruz.Bunu, rekabetçi bir fiyatlandırma, müşteri odaklı ve kullanımı kolay bir web sitesi,güler yüzlü ve bilgili bir personel ile yaratıyoruz.HMZ İlaçlama'da haşere kontrol sorularınızı yanıtlamaya hazır olan dost canlısı haşere kontrol uzmanlarından oluşan bir personel sizi karşılar. Evleriniz, devlet kurumları, oteller, apartmanlar, cafe'ler,fırınlar veya küçük işletmeler, HMZ İlaçlama olarak haşere kontrol gereksinimlerinizi karşılayabiliriz!

HMZ İlaçlama İletişim 02322072221 - 05321769485  Çalışma Saatleri: 7/24 hmzilaclama@gmail.com

0 görüntüleme

HMZ.

Toplum Sağlığı ve
Haşere ile Mücadele
Sistemleri

Yunus Emre Mah.

4225 Sk. No:1  Karabağlar

İZMİR

Türkiye

  • Facebook - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Instagram - Siyah Çember

HMZ.İletişim

02322072221

Çalışma Saatleri: 7  / 24

hmzilaclama@gmail.com

Hmz_İlaçlama_Whatsapp.gif