Tahta Kurusu

Tahta Kurusu

Tahtakurusu; Tahta kurdu, bir diğer adı ile ağaç kurdu bir çok ev sahibinin azılı düşmanıdır. Tahtakurusu evlerde mobilyalara, tahta ve ağaçtan yapılmış eşyalara, parkelere zarar veren minik bir canlıdır. Bir solucan gibi bulunduğu yerde tünel açarak ilerler. Mobilyalara çok büyük zararlar verir. Hatta tahta kurdunun gece mesaisi oldukça uzun ise mobilya kullanılmaz hale gelebilir. Ayrıca tahta kurdu kanatlı bir böcek türüdür. 6 adet bacakları vardır. Baş bölgelerinden ise iki adet kısa kıskaç bulunmaktadır. Kıskaçları ile bahsettiğimiz zararları gerçekleştirirler. Boyları 2 ile 4 santimetre arasında değişmektedir. Vücut renkleri koyu kahverengidir ve tahta, ağaç gibi yerlerde boylarının etkisiyle kolay kolay fark edilemezler. Bıraktıkları toz ve delikler sayesinde tahta kurdu saldırısına uğradığınızı anlayabilirsiniz.

Genel Özellikleri; Tahtakurusu erginleri genellikle sıcak iklimler içerisinde ortaya çıkar. Bu sıcak iklimler yaz ve ilkbahardır. Dişi ve erkek çiftleştikten sonra dişiler oydukları tahta oyuklarına yumurtalarını bırakırlar. Çoğunlukla ağaçlara yaptığı oyuklara koyarlar. Yumurtadan çıkan larvalar ise bulunduğu oyukta yaklaşık 4 haftalık bir zaman geçirirler ve gelişimini burada sağlarlar. Fakat yavru bir tahta kurdunun bir ağaç kemirmesi zordur. Bunu kolaylaştırmak için dişilerin bıraktığı yumurtalarda bir sıvı vardır ve bu sıvı ağaçta çürümeye neden olur. Çürümenin katkısıyla yavru tahta kurdu daha kolay beslenir.
İnsana Zararları, Tahta ve ağaçtan yapılan birçok malzeme, eşya kullanmaktayız. Tahtakurusunun zararı işte bu eşyalaradır. Uzun bir çalışma sonrası, masanızı kullanılamayacak bir hale getirebilir. Boyları sizi aldatmasın, çok hızlıdırlar. Tahtanın yanı sıra kumaşlara da zarar verir. Bir ev içinde masalarınıza, mobilyalarınıza, mutfak ve elbise dolaplarınıza zarar verebilir. Ayrıca kütüphanelerin de azılı düşmanıdır. Bir diğer adının kitap biti olma sebebi budur. Tahtakurusu ilaçlama böcek ilaçlama faaliyeti arasında en yoğun yapılanlardan biridir.

İlaçlama sektörüne yeni değerler katmak adına ve haşerelere karşı mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. HMZ ilaçlama olarak firmamız sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaktadır. En iyi müşteri deneyimini sunarak mutlu ve memnun müşterilere ulaşıyoruz.Bunu, rekabetçi bir fiyatlandırma, müşteri odaklı ve kullanımı kolay bir web sitesi,güler yüzlü ve bilgili bir personel ile yaratıyoruz.HMZ İlaçlama'da haşere kontrol sorularınızı yanıtlamaya hazır olan dost canlısı haşere kontrol uzmanlarından oluşan bir personel sizi karşılar. Evleriniz, devlet kurumları, oteller, apartmanlar, cafe'ler,fırınlar veya küçük işletmeler, HMZ İlaçlama olarak haşere kontrol gereksinimlerinizi karşılayabiliriz!

HMZ İlaçlama İletişim 02322072221 - 05321769485  Çalışma Saatleri: 7/24 hmzilaclama@gmail.com

28 görüntüleme

HMZ.

Toplum Sağlığı ve
Haşere ile Mücadele
Sistemleri

Yunus Emre Mah.

4225 Sk. No:1  Karabağlar

İZMİR

Türkiye

  • Facebook - Siyah Çember
  • Heyecan - Siyah Çember
  • Instagram - Siyah Çember

HMZ.İletişim

02322072221

Çalışma Saatleri: 7  / 24

hmzilaclama@gmail.com

Hmz_İlaçlama_Whatsapp.gif